Kellan-Robert-Taylor

Bun venit pe primul forum dedicat lui Kellan Lutz-Robert Pattinson-Taylor Lautner !

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

New Moon (Luna Noua)

In jos 
AutorMesaj
Violeta30
Admin

Numarul mesajelor : 101
Data de inscriere : 21/05/2009
Varsta : 26
Localizare : Romania

MesajSubiect: New Moon (Luna Noua)   Joi Iun 25, 2009 3:44 am

Discutii despre New Moon ( Luna Noua) , impresii....ce va place , ce nu va place, citate preferate...

Welcome to our site !
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://kellan-robert-taylor.myfreeforum.ro
alexu-tza

Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 26
Localizare : at the Cullens

MesajSubiect: Re: New Moon (Luna Noua)   Joi Iul 09, 2009 5:08 am

nu mi-a placut ca edward a plecat si astfel bella si-a petrecut timpul cu jacob.Jacob ma enerveaza,e prea insistent si ...si....ma enerveaza.Si ma enerveaza cum reactioneaza cand vine edward inapoi.Hellooooo,tipa e indragostita de vampir.....ce naiba cauti tu un varcolac sa te bagi?
Citat :
Timpul trece. Chiar si atunci cand pare imposibil. Chiar si atunci cand fiecare bataie a
ceasului doare la fel ca pulsul sangelui sub o vanataie. Trece neregulat,cu rataciri ciudate si
pauze taraganate,dar trece. Chiar si pentru mine.
mi-a parut rau pt bella si mi-a fost mila de ea(meyer a descris absolut fantastic sentimentele bellei)
Inainte sa te intalnesc pe tine Bella,viata mea era o noapte fara luna.Foarte intunecoasa,dar cu putine stele-puncte de lumina si motivatii...Apoi ai traversat cerul meu ca o cometa.Brusc totul a luat foc;exista lumina si frumusete.Cand n-ai mai fost,cand cometa a cazut peste orizont,totul s-a facut negru.Nimic nu se schimbase,dar ochii erau orbiti de lumina.Nu mai puteam sa vad stelele.Si nu mai exista nici o motivatie pentru nimic.
Nu pot sa traiesc fara tine,dar nici nu-ti pot distruge sufletul.Edward Cullen
este perfect vampirul asta.Si cat de mult o iubeste.Si tot pt binele ei a plecat
Citat :
Puteam sa vad in ochii,sa vad ca erai convinsa ca nu te mai vroiam.Cea mai absurda si mai ridicola situatie-de parca s-ar fi putut ca eu sa exist fara sa am nevoie de tine
ce naiba a fost cu ea.Cum a deschis ed gura,cum l-a crezut.Dupa tot ce a facut el,dupa ce ca ia demonstrat cat de mult o iubeste.Ia spus ca o iubeste de atatea ori si ea la primul cuvant a pus la indoiala toata iubirea lui
Citat :
Cum sa iti explic ca sa ma crezi?Nu dormi si nu esti moarta.Sunt aici si te iubesc.Intotdeauna te-am iubit si te voi iubi mereu.M-am gandit la tine,am avut inaintea ochilor imiaginea fetei tale,in fiecare secunda cat timp am fost plecat.Cand ti-am spus ca nu te mai vreau a fost cea mai urata blasfemie.-E.Cullen
exact ce spuneam.O iubeste atat de mult
Citat :
La urma urmei,in cate feluri poti distruge o inima si apoi sa te mai astepti sa mai bata
Eram ca o luna pierduta;planeta in jurul careia gravitasem fusese distrusa intr-un scenariu apocaliptic de film cu dezastre,dar luna continua totusi sa se roteasca pe o orbita mica,in jurul spatiului gol,ignorand legile gravitatiei..-B.Swan
a avut si ea momentele ei de inspiratie.Adica si ea a suferit,nu numai el.Dar ea chiar crezuse ca el nu o mai vrea(ce motiv avea ca sa o vrea,era banala-asa credea ea-era ....UN OM)

mi-a placut de alice.Cred ca interventia ei a fost decisiva in carte(decisiva pt intoarcerea lui edward).Cel mai mult mi-a placut faza in care a avut viziunea cu edward ducandu-se la volturi si tot ce ia putut spune bellei a fost "edward".Ah,cat de emotionant a fost
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

New Moon (Luna Noua)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kellan-Robert-Taylor :: Twilight series :: New Moon (novel)-
Mergi direct la: