Kellan-Robert-Taylor

Bun venit pe primul forum dedicat lui Kellan Lutz-Robert Pattinson-Taylor Lautner !

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Edward Cullent - Robert Pattinson

In jos 
AutorMesaj
Violeta30
Admin

Numarul mesajelor : 101
Data de inscriere : 21/05/2009
Varsta : 26
Localizare : Romania

MesajSubiect: Edward Cullent - Robert Pattinson   Vin Mai 29, 2009 3:50 am

Stephenie Meyer şi-ar fi dorit ca Henry Cavill să joace rolul lui Edward, dar la data când s-a hotărât să se înceapă filmările, Cavill avea deja 24 de ani. Meyer a scris pe website-ul ei că cei consideraţi cei mai potriviţi actori printre fani erau Hayden Christensen, Robert Pattinson, Orlando Bloom şi Gerard Way. Pe 11 decembrie 2007 s-a anunţat că Pattinson, cunoscut pentru rolul lui Cedric Diggory din Harry Potter, a fost cel ales. Meyer a spus „Sunt foarte încântată de alegerea celor de la Summit în privinţa lui. Sunt puţini actori care pot emana pericol şi frumuseţe în acelaşi timp, şi încă şi mai puţini aceia pe care mi-i pot imagina în rolul lui Edward. Robert Pattinson va fi uimitor.”

Pentru a se pregăti pentru rol, Pattinson a scris pagini de jurnal din perspectiva lui Edward şi s-a distanţat de prieteni şi familie, explicând ulterior că a vrut să simtă izolarea personajului. Meyer l-a ajutat şi ea, oferindu-i câteva capitole din cartea neterminată Midnight Sun, o repovestire a evenimentelor din Amurg din perspectiva lui Edward. Pattinson a declarat: „Asta mi-a plăcut [...], tipul nu există chiar atât de mult în carte, deci poţi crea ce vrei tu. Apoi, când am aflat că există o carte din perspectiva lui Edward, am citit-o şi s-a dovedit că eu şi el aveam aceeaşi perspectivă!”
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://kellan-robert-taylor.myfreeforum.ro
alexu-tza

Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Localizare : at the Cullens

MesajSubiect: Re: Edward Cullent - Robert Pattinson   Vin Iun 19, 2009 8:23 am

mi se pare o alegere buna robert(adica mie mi-a placut cum a jucat)
Am citit si eu putin in "fenomen" cum s-a pregatit rob pt rolul din twilight(am citit ca ar fi scris scrisori catre tatal lui adoptiv Carlisle ii care ii spune cv de genul:"De ce ai facut-o,de ce m-ai transformat?")
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Violeta30
Admin

Numarul mesajelor : 101
Data de inscriere : 21/05/2009
Localizare : Romania

MesajSubiect: Re: Edward Cullent - Robert Pattinson   Sam Iun 20, 2009 2:04 am

si mie mi se pare o alegere chiar foarte buna .....cum s-a pregatiti rob pt rolul din twilight nu stiam asta....oricum e destul de interesant Smile

Welcome to our site !
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://kellan-robert-taylor.myfreeforum.ro
alexu-tza

Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Localizare : at the Cullens

MesajSubiect: Re: Edward Cullent - Robert Pattinson   Sam Iun 20, 2009 5:46 am

La randul sau, Pattinson a facut propria munca de cercetare pentru a intra in mintea lui Edwardsi, dupa cum povesteste regizoarea, a scris chiar si scrisori indurerate tatalui sau vampir in care il intreaba:"De ce m-ai transformat-de ce m-ai schimbat?"
"Rob Pattinson a muncit enorm pentru a crea un personaj care era mort din punct de vedere emotional de peste o suta de ani, dar este trezit la viata de Bella,povesteste Wyck Godfrey(producator). El a insuflat viata personajului depasind cu mult simpla indatorire profesionala. Trebuia sa ai grija cand te aflai in preajma lui, pentru ca te aflai in preajma unui loc intunecat si trist. Catherine(regizor) si toti ceilalti le-au lasat [lui Pattinson si Stewart] spatiu sa joace toate aceste scene intime.Edward se confrunta cu durerea si dependenta, pentru ca in chip fundamental voia doar sa ajunga la Bella si sa o ucida, un impuls cu care se lupta in fiecare clipa cand este cu ea. Rob a interpretat un personaj chinuit, ceea ce reprezinta o metafora pentru iubirea adolescentina-care doare, este mareata si innebunitoare, iar el i-a adaugat toate acestea. El devine obsedat de ea, iar acelasi lucru se poate spune si despre ea."
Sus In jos
andra23
Moderatori

Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 29/05/2009
Varsta : 27
Localizare : focsani

MesajSubiect: 1 2 3 si nuuuuu   Sam Iun 20, 2009 6:04 pm

EI normal k ti se pare Stells o buna alegere Rob I love you ...bine k nu l-au ales pe MIKE NEWTON sa il joace...ar fi fost...hmm cum zice Diable 1 2 3 si NUUUUUUUUUUU..puteau totusi sa il aleaga si pe "CHUCK BASS" e la fel de fermecator ca si Rob(Edward mai bine zis k Rob e putin cam dezordonat pentru stilul meu de viata) affraid se putea si mai bine desi trebuie sa accept ca face treaba buna...nu o fi el cel mai frumos om de pe planeta..dar hey..nu este om sunny

Mihaitza

Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 20/06/2009
Localizare : Where the Cold ones rule

MesajSubiect: Re: Edward Cullent - Robert Pattinson   Sam Iun 20, 2009 6:56 pm

In ceea ce ma priveste,cred ca se putea si mai bine.Adica Robert seamana oarecum cu Edward,dar nu-mi transmite aceleasi sentimente ca cel din carte...pare mult mai rigid,mult prea chinuit sa joace perfect.Cred ca si scenariul a fost in asa fel facut incat nu transmite aproape nimic.Deci este probabil sa nu fie vina actorului.De studiat personajul se vede ca l-a studiat.In jurul lui pluteste aceeasi aura victoriana(de fapt,epoca victoriana s-a terminat in 1901,anul nasterii lui Edward...Dupa ce s-a nascut ela inceput era edwardiana-daca nu ma credeti,intrati pe wikipedia si dati search la "victorian period"),aceeasi energie care a facut multe fete din intreaga lume sa-l viseze pe Edward noaptea...Dar lui Rob ii lipseste ceva...o sclipire...Daca ar exista o masina a timpului ca el sa se intoarca in 1900,atunci ar reusi sal interpreteze perfect pe Edward...dar cum acest lucru nu este posibil,nu-mi ramane decat sa sper ca isi va imbunatati interpretarea inainte sa se termine toata seria...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Edward Cullent - Robert Pattinson   

Sus In jos

Edward Cullent - Robert Pattinson
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kellan-Robert-Taylor :: Twilight characters :: Edward Cullen-
Mergi direct la: